شيمي بازار مرکزی واردات اقتصادی وارداتی

شيمي: بازار مرکزی واردات اقتصادی وارداتی بانک مرکزی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار بین الملل موافقت صدر با تمدید دوره نخست‌وزیری العبادی در ازای ۹ شرط

منابع عراقی می‌گویند رهبر جریان صدر عراق با تمدید دوره نخست‌وزیری العبادی در ازای ۹ شرط موافقت کرده است. 

موافقت صدر با تمدید دوره نخست‌وزیری العبادی در ازای ۹ شرط

موافقت صدر با تمدید دوره نخست وزیری العبادی در ازای ۹ شرط

عبارات مهم : خارجی

منابع عراقی می گویند رهبر جریان صدر عراق با تمدید دوره نخست وزیری العبادی در ازای ۹ شرط موافقت کرده هست.

به گزارش ایسنا، روزنامه العربی الجدید قطر به نقل از “یک وزیر دولت عراق” اعلام کرد: مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق با تمدید دوره نخست وزیری حیدر العبادی در ازای پایبندی به برنامه فراگیر مورد نظر ائتلاف سائرون موافقت کرده است.

به گفته این وزیر عراقی که نام او فاش نشده، این برنامه مشمول بر تشکیل دولت ملی به دور از سهمیه بندی طایفه ای در توزیع پست ها، گزینش وزرای شایسته، تعهد راجع به محاکمه فاسدان، اعلام استراتژی جهت کم کردن فقر و بیکاری، بازسازی شهرهای تخریب شده است عراق، اقدام منصفانه راجع به خانواده های تروریست ها، حل مسئله برق، تعهد راجع به بیرون کردن نیروهای خارجی از عراق و ایجاد سیاست خارجی مستقل به دوراز هرگونه دخالت خارجی هست. همچنین العبادی باید هر سال برنامه دولتی خود را به روز کند و اگر در اجرای آن شکست بخورد رأی اعتماد از او در پارلمان باز بعد گرفته می شود.

موافقت صدر با تمدید دوره نخست‌وزیری العبادی در ازای ۹ شرط

وی گفت: برنامه ای که مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق به ائتلاف النصر مطرح کرده کلیات محسوب می شود و العبادی موافقت اولیه با دوره دوم نخست وزیر خود را یک تحول بزرگ می داند.

این وزیر گفت: ائتلاف الوطنیه به رهبری ایاد علاوی و القرار به رهبری اسامه النجیفی و الحکمه به رهبری عمار الحکیم با ائتلاف سائرون و النصر خواهند بود که بیش از ۱۴۰ کرسی پارلمان را تشکیل می دهند.

منابع عراقی می‌گویند رهبر جریان صدر عراق با تمدید دوره نخست‌وزیری العبادی در ازای ۹ شرط موافقت کرده است. 

از سوی دیگر جاسم الحلفی، از اعضای ائتلاف سائرون گفت: طی روزهای آتی با مرجعیت دینی و هم پیمانان جریان صدر مشورت هایی صورت خواهد گرفت. تنها شخصیت های متهم به فساد در دولت آتی کنار گذاشته می شوند و این شخصیت ها و صاحبان طرح های طایفه ای جزو ائتلاف ما نخواهند بود. گزینه ما ملی باقی خواهد ماند.

واژه های کلیدی: خارجی | برنامه | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz