شيمي بازار مرکزی واردات اقتصادی وارداتی

شيمي: بازار مرکزی واردات اقتصادی وارداتی بانک مرکزی اخبار اقتصادی و بازرگانی

گت بلاگز اخبار حوادث دزدان دریایی مات شدند

38 ماه چشم‌انتظاری به آخر رسید و آینده صیادان ایرانی در بند دزدان دریایی مشخص شد. مسعود بلوچی، شیرمحمد تابه‌زر، احمئ بلوچی و آدم بلوچی بعد از سال‌ها به منزل باز

دزدان دریایی مات شدند

دزدان دریایی مات شدند

عبارات مهم : شکنجه

38ماه چشم انتظاری به آخر رسید و آینده صیادان ایرانی در بند دزدان دریایی مشخص شد. مسعود بلوچی، شیرمحمد تابه زر، احمئ بلوچی و آدم بلوچی بعد از سال ها به منزل بازگشتند، آنها البته خبری بد جهت تعدادی از خانواده ها چشم انتظار داشتند.

خبر فوت آنها در سومالی. خبری که سال گذشته اعلام شد ولی حالا حرف صیادان آزاد شده است تائیدی بر آن می شد تا کورسوی امید این خانواده ها خاموش شود. چهار صیاد روز پنجشنبه در عملیات پیچیده سربازان گمنام امام زمان(عج) آزاد و به کشور بازگردانده شدند.

دزدان دریایی مات شدند

به گزارش جام جم، صیادان بلوچ فروردین 94 با دو لنج از بندر کنارک به دریا زدند تا دست پر برگردند. وقت بازگشت صیادان فرا رسید ولی هیچ خبری از 21 صیاد بلوچ نبود. چند ماه بعد چهار نفر از آنها بازگشتند ولی بدون صید و لنج. ابراهیم، پیربخش، نورمحمد و ندیم حامل خبر بدی بودند.

صیادان از سوی دزدان دریایی به گروگان گرفته شده است بودند. این چهار صیاد یک شب توانسته بودند از غفلت نگهبان استفاده کنند و خود را به شهر برسانند.

38 ماه چشم‌انتظاری به آخر رسید و آینده صیادان ایرانی در بند دزدان دریایی مشخص شد. مسعود بلوچی، شیرمحمد تابه‌زر، احمئ بلوچی و آدم بلوچی بعد از سال‌ها به منزل باز

چند ماه بعد گلاب هم از مخفیگاه جنگلی دزدان دریایی گریخت و به کشور بازگشت. خانواده ها دلواپس اوضاع صیادان بودند که خبر رسید هشت نفر از آنها در همان ماه های اول بر اثر شکنجه و گرسنگی جان خود را از دست داده اند. هشت نفر باقیمانده هم به دو گروه چهار نفره تقسیم شدند.

خبری از آنها نبود تا این که دزدان دریایی فیلمی از چهار صیاد منتشر کردند که جهت آزادی خودشان درخواست پول داشتند.

دزدان دریایی 400 هزار دلار جهت رهایی صیادان درخواست کرده بودند، پولی که فراهم کردن آن جهت خانواده گروگان ها کاری محال بود.

دزدان دریایی مات شدند

آنها پولی روی هم گذاشتند و جهت دزدان فرستادند تا از فوت آنها جلوگیری کنند. یک بار هم پولی از طرف صاحب لنج جهت دزدان فرستاده شد که واسطه پول را به مقصد نرساند.

سرنوشت صیادان در هاله ای از ابهام بود تا این که زمستان سال گذشته مدیر جمهور در سفر به چابهار با خانواده گروگان ها دیدار کرد.

38 ماه چشم‌انتظاری به آخر رسید و آینده صیادان ایرانی در بند دزدان دریایی مشخص شد. مسعود بلوچی، شیرمحمد تابه‌زر، احمئ بلوچی و آدم بلوچی بعد از سال‌ها به منزل باز

بعد از این دیدار هم با دستور حسن روحانی، وزارت اطلاعات عملیات جهت آزادی صیادان را با جدیت زیاد ادامه داد.

در این عملیات پیچیده اطلاعاتی، چهار صیاد آزاد شدند و به کشور بازگشتند ولی از آینده چهار صیاد دیگر خبری نیست البته پیش از این اعلام شده است بود آنها بر اثر شکنجه جان باخته اند.

دزدان دریایی مات شدند

عملیات پیچیده اطلاعاتی

چهار صیاد آزاد شده است پنجشنبه با استقبال وزیر اطلاعات به کشور بازگشتند. سیدمحمود علوی بعد از مراسم استقبال از صیادان ایرانی آزاد شده است از بند دزدان دریایی سومالی، در یک نشست خبری با حضور این افراد اظهار کرد: صیادان در بند از سال94 در اسارت گروگانگیران بودند که با دستور مدیر جمهور و در سفر به بندر چابهار و درخواست خانواده های آنان از دکتر روحانی، این عنوان در دستور کار وزارت اطلاعات قرار گرفت.

وی ادامه داد: با در نظرگرفتن این که صیادان در اختیار حکومت و یا مجموعه رسمی قرار نداشتند به همین خاطر وزارت اطلاعات در یک عملیات پیچیده اطلاعاتی وارد عمل شده است و این افراد به وسیله سربازان گمنام امام زمان(عج) از دست گروگانگیران آزاد شدند.

علوی خاطرنشان کرد: ارتباط گرفتن با این دزدان دریایی کار راحت ای نبود و وزارت اطلاعات با هر روش و ابزاری که در اختیار داشت تلاش کرد تا مقدمات آزاد این عزیزان را فراهم کند.

وزیر اطلاعات خطاب به صیادان آزاد شده، گفت: امیدواریم بار دیگر با دلخوشی مشغول کار صیادی شوید و چشم خانواده ها به دیدن شما روشن شود و با آرامش در کنار آنها زندگی کنید.

فقط شکنجه بود و گرسنگی

هنوز آثار شکنجه دزدان دریایی روی دستانش هست. «آدم» می گوید هر وقت به آثار سوختگی و بریدگی روی دستانش نگاه می کند، یاد شکنجه های دزدان دریایی می افتد. او و سه صیاد دیگر فکر نمی کردند دیگر آزاد شوند و آزادی خود را مانند معجزه می دانند. آدم بلوچی، از بقیه بهتر فارسی صحبت می کند و موقع تشریح شکنجه دزدان،آستین لباسش را اوج می زند تا محل زخم ها را نشان دهد. در این مدت از طریق واتساپ و فقط جهت درخواست پول اجازه داشتند با خانواده های خود صحبت کنند.

چطور گروگان گرفته شدید؟

برای صیادی به دریا رفته بودیم. 500 متری آب های سومالی رسیده بودیم که دزدان دریایی آمدند. آنها به دنبال کشتی آمده بودند. قایق های تندرو داشتند و در منطقه گشتی زدند ولی خبری از کشتی نبود، به همین خاطر به سمت ما آمدند. رگباری تیراندازی می کردند و ما را به گروگان گرفتند.

در این مدت کجا بودید؟

در جنگل بودیم.

رفتارشان چطور بود؟

رفتار بدی داشتند. نه آب می دادند نه غذا. نگهبان کنار ما سیگار می کشید و سیگارش را روی دست ما خاموش می کرد. با چاقو ما را زخمی می کردند و می گفتند به خانواده تان بگویید پول بدهند. شکنجه های آنها تمامی نداشت.

از ماموران وزارت اطلاعات تقدیر می کنیم که ما را دوباره به کشور عزیزمان ایران بازگرداندند.

واژه های کلیدی: شکنجه | اطلاعات | اطلاعات | خانواده | دزدان دریایی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz